Kütüphane ve Kitap Envanter Taşımacılığı

kütüphane taşımaBazı insanlar için kitapları ve kütüphaneleri oldukça değerlidir. Kitap okuyan her insan kitaplarından hiçbir zaman vazgeçemezler. Kütüphaneler, kitap ve benzer araçların okuyucuların karşısına çıkartılan yerlerdir. Günümüzde yeni bilimsel araçların çeşitlenip çoğalması sonucunda çıkan, grafik, sesli ve görüntülü yayınların meydana gelmiş olduğu koleksiyonlardan meydana gelen kütüphaneler de vardır. Kütüphane taşımacılığı profesyonellik gerektiren bir taşıma şeklidir. Taşıma öncesinde kütüphanedeki evrakların ayrıntılı olarak çıkarılması ve listelenmesi gerekmektedir.

Kütüphanede bulunan evrakın ölçülerine göre matbaadan özel kolilerin yapılması gerekmektedir. Evrakların koli haline gelmesi esnasında koliler numara koyulmalı ve koli içinde bulunan evrakların da dökümü tutulmalıdır. Taşıma işleminde numara koyulmasının sebebi kaybolmaması ve kolilerde herhangi bir karışıklık olmasını engellemektir. Koli haline gelen evraklar araç içerisinde üst üste kolilerin dayanıklılığı ve büyüklüğü gibi durumları göz önüne alınıp üst üste düzgün bir şekilde yığarak taşıma işlemi gerçekleştirilmelidir. Taşıma işlemi sonrasında da kolileri tekrar açılarak karar verilen konumlardaki raflara dizilmelidir. Kurumsal ve kütüphane taşımalarınızda zaman açısından yapılan plan, program oldukça önemlidir. Aksi takdirde zaman kaygısına düşüp işin sonucundan şüphe edebilirsiniz. Taşımacılığı yapacak olan firmaların programladığınız zaman diliminde taşımayı gerçekleştirmesi ve bunu da yasal bir sözleşmeyle güvence altına alması gerekmektedir.

kitap dosya taşımaTaşımacılık işleminizi de bu sözleşme ile garantiyle sonuçlandırabilirsiniz. Biz planlama ve programlama gibi konularda oldukça deneyimli profesyonel bir şirketizdir. Kitaplarınızın kaybolması, çalınması araç içerisinde kaybolması kısacası başına herhangi bir iş gelmeden kütüphanenizi en sağlıklı, en güvenilir şekilde taşıyabiliyoruz. Yapmış olduğumuz yasal sözleşme de verdiğimiz hizmetle alakalı detaylı bütün bilgiler bulunmaktadır. Kişilik haklarınız verdiğimiz hizmette bulunan her şey a’dan z’ye bu sözleşmede yazmaktadır. Kurumsal tüm ihtiyaçlarınız için bizi arayabilirsiniz.